Załoga Nastoletniego Azylu

Angelika Friedrich

Założycielka

Nazywam się Angelika i mam 19 lat. Założyłam tę stronę w kwietniu 2018 roku. Stworzyłam ją w celu autoterapii oraz ogromnej chęci pomocy, wsparcia innych. Od siedmiu lat walczę z anoreksją i depresją. Dzisiaj jestem już u progu wygrania, ale wciąż leczę się farmakologicznie oraz uczęszczam na terapię poznawczo-behawioralną. 
Swoim doświadczeniem bardzo chętnie się dzielę, dzięki czemu wspieram rówieśników. W każdym człowieku dostrzegam dobro, ze złych sytuacji wyciągam pozytywy. Kocham naturę i najchętniej wolny czas spędzam w otoczeniu zieleni.

„Prywatnie” zaczynam studiować psychologię, jestem też aktywistką w wielu obszarach życia społecznego. Marzę o założeniu fundacji oraz zostaniu psycholożką i psychoterapeutką.

Sabina Iskierka

Opiekunka strony

Jestem psycholożką, psychoterapeutką oraz trenerką umiejętności psychospołecznych. Od 2006 zajmuję się diagnozą i terapią dorosłych oraz dzieci i młodzieży.
Pracuję w nurcie poznawczo – behawioralnym oraz terapii EMDR. Od 2013 roku Posiadam certyfikat psychoterapeuty poznawczo-behawioralnego oraz terapeuty EMDR.
Prowadzę terapią indywidualną dla dzieci, młodzieży i osób dorosłych. Swoją pomoc oferuję zakresie leczenia m.in.: zaburzenia obsesyjno – kompulsyjne (OCD), depresja, zaburzenia lękowe (lęk uogólniony GAD, napady paniki, lęk o zdrowie), zaburzenia stresu pourazowego PTSD, trauma kompleksowa, żałoba, ADHD, zaburzenia zachowania, problemy rozwojowe młodzieży, zaburzenia osobowości, wsparcie dla rodziców w problemach wychowawczych. Swoją pracę terapeutyczną poddaję stałej superwizji.
Od 2005 roku prowadzę również warsztaty i treningi psychologiczne w oparciu o autorskie programy.
Od 2012 roku współpracuję z Uniwersytetem SWPS w Katowicach, prowadzę ćwiczenia m.in. z zakresu funkcjonowania grup oraz przygotowania do terapii dzieci i młodzieży.
Jestem członkiem Polskiego Towarzystwa Psychologicznego oraz Polskiego Towarzystwa Psychoterapii Poznawczo-Behawioralnej oraz Polskiego Towarzystwa Terapii EMDR.
W swojej pracy zależy mi przede wszystkim na wydobywaniu potencjału ukrytego w każdym z nas. W kontakcie z klientem interesuje mnie przede wszystkim rozbudzanie świadomości, która wskazuje różne ścieżki, a przez to zwiększanie możliwości wyboru tej właściwej.

https://syntonia.com.pl/

Magdalena Waśko

Jestem dyplomowaną psycholożką, ukończyłam studia na Uniwersytecie Gdańskim, gdzie realizowałam ścieżkę psychologii klinicznej oraz sądowo-penitencjarnej. Przynależę do Polskiego Towarzystwa Psychologicznego oraz Stowarzyszenia Pro Civium wspierającego bliskich osób osadzonych w zakładach karnych. Prowadzę prywatną praktykę, w ramach której oferuję pomoc psychologiczną i terapię w nurcie Terapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniach. W gabinecie pracuje głównie z młodzieżą i dorosłymi. Udzielam też wsparcia osobom z niepełnosprawnościami – aktualnie uczę się języka migowego, aby móc być użyteczna dla szerszej grupy Klientek i Klientów. W przyszłości chciałabym stworzyć program warsztatów dla młodzieży szkolnej i działać w kierunku zwiększania świadomości na temat zdrowia psychicznego. Bliska jest mi praca w duchu akceptacji, empatii, otwartości na świat innych ludzi i uznanie ich eksperckości w dziedzinie swojego życia. Cenię sobie założenia nurtu, w którym pracuję: jeżeli coś nie działa, rób coś innego; jeśli coś działa, rób tego więcej; jeśli coś się nie zepsuło, to tego nie naprawiaj. 🙂

Agnieszka Bartoszewska

Ogarniaczka Instagrama

Nazywam się Agnieszka, mieszkam w Krakowie i mam 19 lat. W tym roku zdawałam egzamin maturalny i zamierzam rozpocząć studia na kierunku Psychologia lub Socjologia. Ukończyłam trzecią klasę liceum w trybie nauczania indywidualnego. Uwielbiam naukę o człowieku zarówno od strony biologicznej jak i psychologicznej. Jestem miłośniczką kotów, sama posiadam dwa. Chciałabym w najbliższych latach odwiedzić Amerykę Południową oraz kraje skandynawskie, a także wydać książkę. Jestem po 8-miu pobytach na oddziałach psychiatrycznych. Zdiagnozowano u mnie chorobę afektywną dwubiegunową (ChAD) oraz zaburzenia lękowe. Jednym z moich marzeń jest również, aby każda osoba młoda miała możliwość skorzystania ze specjalistycznej pomocy. Naszymi doświadczeniami możemy dzielić się z innymi, często pokazując, że wszystko da się osiągnąć! Jestem szczęśliwa gdy widzę jak nawet w trudnych momentach każdego człowieka, nasze słowa i świadectwa sprawiają, że dają one chociaż odrobinę nadziei na lepsze chwile.

Małgorzata Olbryś

Mam na imię Małgosia, moją pasją jest drugi człowiek, stąd też wybór kierunku studiów – psychologia. Choć bywa bardzo ciężko, kocham tę naukę i to jak wpływa na mój rozwój w postrzeganiu siebie i świata. Sama doświadczyłam kryzysu i wiem, jak ważna jest wtedy obecność innych, więc jeszcze bardziej staram się, aby wyciągać rękę do potrzebujących, dodaje mi to sił. W wolnych chwilach lubię spędzać czas czytając książki, (które skłaniają mnie do refleksji nad sobą i moim otoczeniem) robię słowne kolaże, którymi wyrażam swoje emocje, czasami piszę wiersze. Obserwując moje nastoletnie siostry cioteczne oraz małych bratanków wiem, że to my, dorośli, jesteśmy odpowiedzialni za świat, w którym żyją, dlatego chcę działać na rzecz lepszego jutra dla młodszych pokoleń.

Ewa Rypel

Wicekoordynatorka ds. artykułów gościnnych

Jestem Ewa, mam 19 lat. Od wczesnej nastoletniości interesuję się psychologią i mam silne przekonanie, że wiedza na temat zdrowia psychicznego powinna być o wiele bardziej powszechna, stąd ogromnie cenię działalność Azylu i cieszę się, że mogę być jego częścią. Marzę o świecie, w którym niezależnie od wszystkiego będziemy darzyć się akceptacją i szacunkiem nie tylko wzajemnym, ale też wobec zwierząt i naszej planety. Moją pasją jest rysowanie – pomaga mi uporządkować uczucia i myśli, i jest czymś, co zawsze daje mi przynajmniej namiastkę spokoju. Jest też dla mnie najważniejszą, choć nie jedyną – bo robię też zdjęcia i piszę do szuflady prozę i poezję – formą ekspresji ✨

Weronika Snoch

Koordynatorka ds. artykułów gościnnych oraz Instagramowa Ogarniaczka

Nazywam się Weronika. Kiedyś myślałam, że nie dożyję osiemnastych urodzin – dziewiętnaście wiosen za mną i nigdzie się nie wybieram! Od kilku lat zmagam się z chorobą afektywną dwubiegunową, choć zdiagnozowana zostałam dopiero w tym roku. Zawsze czułam potrzebę pomagania innym. Stąd regularnie angażuje się w wolontariat. Sprawia mi to ogromne szczęście. Prowadzę też konto na Instagramie @weronikowe, gdzie oprócz edukowania na temat mojej choroby, staram się dołożyć swoją cegiełkę do przełamywania stygmatyzacji nt. zaburzeń psychicznych. Jestem studentką I roku pedagogiki przedszkolnej i wczesnoszkolnej. W przyszłości chciałabym prowadzić terapię w ośrodkach dla dzieci i młodzieży. Chcę zainspirować młodych ludzi do walki o siebie oraz dać wsparcie jakiego potrzebują.

Julia Januchta

Mam na imię Julia, jestem studentką psychologii na Uniwersytecie SWPS.
Psychologią zainteresowałam się już kilka lat temu, próbując zrozumieć samą siebie oraz otaczających mnie ludzi. Obecnie najbardziej fascynuje mnie psychologia dziecięca oraz relacji, a także NVC (porozumienie bez przemocy) i propagowanie ciałopozytywności.
W przyszłości zamierzam zajmować się psychoterapią poznawczo-behawioralną oraz wspieraniem psychologicznym dla dzieci oraz dorosłych.
Sama mam doświadczenie ze stanami depresyjnymi oraz zaburzeniami lękowymi. Powtarzając za Alice Miller – „żadna droga w moim życiu nie była tak długa jak ta, która miała mnie doprowadzić do mnie samej”. Nadal przemierzam tę drogę 🙂
Prywatnie uwielbiam podróże, czytanie książek oraz kraje skandynawskie.

Joanna Majchrzak

Nazywam się Joanna mam 22 lata i jestem na drugim roku studiów resocjalizacji z psychopedagogiką. Obecnie pracuje w przedszkolu. Pomagam w redagowaniu tekstów na stronie Anioły Kultury. W przyszłości planuję iść do szkoły psychoterapii poznawczo-behawioralnej. Jestem z natury optymistką, ale dość wrażliwą. Moją pasją jest drugi człowiek oraz malarstwo.

Magda Pisarska

Jestem Magda, mam 19 lat i jestem na 1 roku psychologii. Moją ogromną pasją jest taniec i pomaganie innym. Wolontariatem zajmuję się od dobrych kilku lat. Jeżdżę konno od dziecka i zajmuję się pisarstwem. Mam duszę marzycielki i romantyczki. W przyszłości chciałabym zostać psychoterapeutką i zrobić wszystko, by pomóc innym.

Julia Bukowiecka

Mam na imię Julia i jestem 17-sto letnią licealistką na profilu biologiczno-chemicznym. Sama do końca nie wiem, co chcę robić w przyszłości, ale rozważam dwie opcje – zostanie psychiatrą lub ucieczka na jedną z portugalskich plaż i zamieszkanie w kamperze. Szalony pomysł? Być może, ale oto cała ja! Zanim doszłam do takiego momentu w swoim życiu i zaczęłam je planować, chorowałam na depresję i zaburzenia odżywiania. Dziś jestem tutaj dla Ciebie i mam nadzieję, że jestem dobrym przykładem na to, jak wielu rzeczy można dokonać, mając spory bagaż doświadczeń życiowych, który czasami przygniata swoim ciężarem. Zaczynam odkrywać siebie na nowo i szukać tego, co sprawia mi radość, gdyż swoje wcześniejsze pasje porzuciłam z bólem serca. Zamierzam powrócić do kickboxingu, a ostatnio dowiedziałam się, jakie przyjemne potrafią być robótki ręczne, np. makrama!