Azylowi Pomocnicy

Agnieszka Bartoszewska

Nazywam się Agnieszka i mam 18 lat. Mieszkam w Krakowie i chodzę do klasy maturalnej w liceum na profil biologiczno-chemiczny. Mam jednak od tego roku nauczanie indywidualne. Z natury jestem raczej spokojną osobą, jednak z ogromnym poczuciem humoru. Chciałabym iść na studia psychologiczne i to jest mój plan. Uwielbiam naukę o człowieku zarówno od strony biologicznej jak i psychologicznej. Moim marzeniem jest wydać książkę i odwiedzić w przyszłości Amerykę Południową i Północną. Jestem miłośniczką kotów, sama dwa posiadam. Zdiagnozowano u mnie cechy osobowości niedojrzałej, mieszane zaburzenia lękowe oraz chorobę afektywną dwubiegunową (jednak po ostatnim pobycie w szpitalu ChAD jest pod znakiem zapytania). Jestem po 6 hospitalizacjach na psychiatrii dziecięcej i po 2 na psychiatrii dorosłych.

email – agnieszka@nastoletniazyl.org

Magdalena Waśko

Jestem dyplomowaną psycholożką, ukończyłam studia na Uniwersytecie Gdańskim, gdzie realizowałam ścieżkę psychologii klinicznej oraz sądowo-penitencjarnej. Przynależę do Polskiego Towarzystwa Psychologicznego. Prowadzę prywatną praktykę, w ramach której oferuję pomoc psychologiczną i terapię w nurcie Terapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniach. W gabinecie pracuje głównie z młodzieżą, parami i rodzinami. Współpracuję też z Fundacją Eudajmonia, gdzie udzielam wsparcia osobom z niepełnosprawnościami wzroku i słuchu. Rozpoczęłam naukę języka migowego oraz alfabetu Lorma, aby w przyszłości móc sprawnie się komunikować z osobami głuchymi i głuchoniewidomymi. Poddaję swoją pracę regularnej superwizji.W przyszłości chciałabym stworzyć program warsztatów dla młodzieży szkolnej i działać w kierunku zwiększania świadomości na temat zdrowia psychicznego. Bliska jest mi praca w duchu akceptacji, empatii, otwartości na świat innych ludzi i uznanie ich eksperckości w dziedzinie swojego życia. Cenię sobie założenia nurtu, w którym pracuję: jeżeli coś nie działa, rób coś innego; jeśli coś działa, rób tego więcej; jeśli coś się nie zepsuło, to tego nie naprawiaj 

Uwielbiam gotować, kocham zwierzęta i naturę. Marzę o zwiedzaniu przyrody na całym świecie. Od zawsze lubię pisać – od czasów studiów tworzę dorywczo teksty i tłumaczenia. Interesuję się kulturą socrealizmu i staram się nauczyć języka rosyjskiego. Po miganiu się od wf-u przez całe życie udało mi się odkryć radość w sporcie, aktualnie mam na swoim koncie dwa półmaratony.

Profil na Znany Lekarz

Facebook

Joanna Majchrzak

Nazywam się Joanna mam 22 lata i jestem na drugim roku studiów resocjalizacji z psychopedagogiką. Obecnie pracuje w przedszkolu. Pomagam w redagowaniu tekstów na stronie Anioły Kultury. W przyszłości planuję iść do szkoły psychoterapii poznawczo-behawioralnej. Jestem z natury optymistką, ale dość wrażliwą. Moją pasją jest drugi człowiek oraz malarstwo.

Ewa Rypel

Jestem Ewa i mam 18 lat. Obecnie jestem w klasie maturalnej na biol-chemie, ale dość przewrotnie na maturze będę zdawać przedmioty typowo humanistyczne. Moją największą pasją jest rysowanie – pomaga mi uporządkować moje emocje i myśli, i jest czymś, co zawsze daje mi przynajmniej namiastkę spokoju. Rysowanie jest też moją ulubioną formą ekspresji, choć nie jedyną, bo robię też zdjęcia i piszę do szuflady prozę i poezję. Obecnie chyba nie wyobrażam sobie dnia bez przeczytania choćby kilku kartek książki i niesamowicie odpowiada mi taka ’tradycja’. Często naprawdę długo przeżywam to co przeczytam, jestem też bardzo wrażliwa na emocjonalność innych. Prawdopodobnie tym właśnie podyktowane jest moje zainteresowanie psychologią i bardzo silne przekonanie, że wiedza na temat zdrowia psychicznego powinna być o wiele bardziej powszechna. Mimo zdecydowanie introwertycznej natury gdzieś głęboko w serduszku bardzo mocno uwielbiam wszystkich ludzi, ale dopiero uczę się wyzierać spod z macek osobowości unikowej i okazywać tę moją szeroko adresowaną sympatię. Marzę o idealnym świecie, w którym niezależnie wszystkiego będziemy darzyć się akceptacją i szacunkiem nie tylko wzajemnym, ale tez wobec zwierząt i naszej planety.

Małgorzata Olbryś

Mam na imię Małgosia, moją pasją jest drugi człowiek, stąd też wybór kierunku studiów – psychologia. Choć bywa bardzo ciężko, kocham tę naukę i to jak wpływa na mój rozwój w postrzeganiu siebie i świata. Sama doświadczyłam kryzysu i wiem, jak ważna jest wtedy obecność innych, więc jeszcze bardziej staram się, aby wyciągać rękę do potrzebujących, dodaje mi to sił. W wolnych chwilach lubię spędzać czas czytając książki, (które skłaniają mnie do refleksji nad sobą i moim otoczeniem) robię słowne kolaże, którymi wyrażam swoje emocje, czasami piszę wiersze. Obserwując moje nastoletnie siostry cioteczne oraz małych bratanków wiem, że to my, dorośli, jesteśmy odpowiedzialni za świat, w którym żyją, dlatego chcę działać na rzecz lepszego jutra dla młodszych pokoleń.

Magda Pisarska

Jestem Magda, mam 19 lat i jestem na 1 roku psychologii. Moją ogromną pasją jest taniec i pomaganie innym. Wolontariatem zajmuję się od dobrych kilku lat. Jeżdżę konno od dziecka i zajmuję się pisarstwem. Mam duszę marzycielki i romantyczki. W przyszłości chciałabym zostać psychoterapeutką i zrobić wszystko, by pomóc innym.

Julia Bukowiecka

Mam na imię Julia i jestem 17-sto letnią licealistką na profilu biologiczno-chemicznym. Sama do końca nie wiem, co chcę robić w przyszłości, ale rozważam dwie opcje – zostanie psychiatrą lub ucieczka na jedną z portugalskich plaż i zamieszkanie w kamperze. Szalony pomysł? Być może, ale oto cała ja! Zanim doszłam do takiego momentu w swoim życiu i zaczęłam je planować, chorowałam na depresję i zaburzenia odżywiania. Dziś jestem tutaj dla Ciebie i mam nadzieję, że jestem dobrym przykładem na to, jak wielu rzeczy można dokonać, mając spory bagaż doświadczeń życiowych, który czasami przygniata swoim ciężarem. Zaczynam odkrywać siebie na nowo i szukać tego, co sprawia mi radość, gdyż swoje wcześniejsze pasje porzuciłam z bólem serca. Zamierzam powrócić do kickboxingu, a ostatnio dowiedziałam się, jakie przyjemne potrafią być robótki ręczne, np. makrama!