Samo-wsparcie. Jak zadbać o siebie w trakcie kryzysu psychicznego?

W poprzednim poście tworzyliśmy razem sieć wsparcia, dziś zajmiemy się tym jak możesz podczas złych dni zadbać sam/a o siebie. To też jest niesamowicie ważne!

  • Przytulanie jest super, prawda? A co gdybyś zawinęła/zawinął się w swój ulubiony kocyk i pobył/a trochę smutnym naleśniczkiem? Próbowałeś/aś? Twoje ciało będzie otulone, a Ty poczujesz ciepło. Na mnie działa! 🙂
  • Czasem chcemy uciec od tego co dzieje się wkoło nas, albo w naszej głowie. Sprawdziłeś/aś już czy Twoje skarpetki są do pary? To może posegreguj je jeszcze kolorami?
    Czy na Twoim biurku jest porządek? Moje czasem wyraża to, co czuję w środku, sprzątanie go pozwala odpocząć od myśli.
  • Poinformuj swoich bliskich o fakcie, że masz gorszy czas.
  • Mam nadzieję, że udało Ci się skorzystać z utworzonej sieci wsparcia. A czy wyszłaś/eś ze swoim przyjacielem do kawiarni na ulubione kakao?
  • Wyraź to, co czujesz!
    Jest wiele sposobów, aby wyrazić złość, smutek, strach, czy wiele innych trudnych emocji. Tańczyłeś/aś? Może narysujesz to, co jest w Tobie? Albo wypiszesz wszystko, co Cię złości, a potem potargasz to i wyrzucisz do śmieci?
  • Obejrzyj śmieszny film, albo swoje ulubione bajki z dzieciństwa. Posłuchaj muzyki (ale nie tej dołującej, bo nie chodzi nam o spowodowanie większego doła).
  • Zadbałeś/aś ostatnio o swoje ciało? Co Ty na to, aby wziąć długą kąpiel z super olejkami i płatkami kwiatków? A potem zrobić sobie super maseczkę?
  • Zrób sobie herbatkę i swoje ulubione jedzonko. Najedzony organizm ma więcej siły. 🙂

Pamiętaj, że każdy zły czas mija, to naprawdę nie jest trwałe. Choć wiem, że w trakcie kryzysu masz wrażenie, że to koniec świata… To obiecuję Ci, że tak nie jest! Przetrwasz to, zobacz jak wiele złych dni przeżyłeś/aś – całe 100% gorszych chwil! Możesz być z siebie dumny/a! Przytulam Ciebie jak najmocniej wirtualnie potrafię. ♥

Zajrzyj też tutaj – [LINK] 

Sieć wsparcia – [LINK]

Jedna odpowiedź na “Samo-wsparcie. Jak zadbać o siebie w trakcie kryzysu psychicznego?

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s